Karneval plný klaunů a šašků

karneval DS Vojan Desná Mladá haluz

V neděli 16. února 2020 chvilku po obědě se to ve Skláři v Desné začalo hemžit princeznami, kovboji, strašidly, vílami, supermany a další drobotinou. Konal se totiž tradiční dětský karneval, který již po několikáté v řadě spolupořádal náš soubor DS Vojan Desná – Mladá haluz. V letošním roce byla rodina šašků výrazně posílena o nové členy našeho souboru.  Bylo nás třináct! Třináct šášů, kteří se s plnou vervou a chutí pustilo do organizace dětského karnevalu. 

Během celého odpoledne se nejen tančilo a řádilo, ono se hlavně soutěžilo.  Na začátku odpoledne bylo pro děti v maskách připraveno několik stanovišť s veselými úkoly. V sále se dala spatřit beruška skákající panáka, čaroděj Harry Potter chodící po laně s paraplíčkem, kočička házející míčky na terč, či souboj dvou hasičů v namotávání provázku.

Po rozproudění všech zúčastněných několika svižnými písničkami, proběhlo vyhlášení nejhezčích masek v každé kategorii.  Ani masky, které se neumístily mezi nejlepšími maskami, nemusely být smutné, následovaly totiž soutěže o hodnotné ceny. Tančilo se s balónkem, hrály se židličky, nakonec proběhla i megasoutěž o nejlepšího tanečníka odpoledne.  Na písničku „Hej ty, já jsem taky popelář“ se ze židlí zvedlo i několik rodičů a společně s dětmi jsme si udělali velký popelářský mejdan. 

Odpoledne plné písniček, soutěží, smíchu a radosti uteklo jako voda. A my, šášové z DS Vojan Desná Mladá Haluz, děkujeme všem, kteří se s námi dorazili pobavit a těšíme se opět za rok!!!