Lomnice, Lomnice a zase ta Lomnice

Natěrač DS Vojan Desná Mladá haluz

Rok se s rokem sešel a první březnový víkend 2020 jsme se jako každoročně vydali do Lomnice nad Popelkou na 23. přehlídku ochotnických souborů Jizerské oblasti. Po několika letech jsme nevyrazili do naší milované Lomnice jen tak „na čumendu“, ale představili jsme se s naší zbrusu novou komedií Natěrač.

Natěrač DS Vojan Desná Mladá haluz


V Lomnici jsme trochu „jako doma“, když jsme v neděli večer nastoupili jako závěrečné představení přehlídky, vítal nás sál plný spřízněných duší, přátel a úžasných diváků. Atmosféra byla fantastická. Představení se skvěle vydařilo, diváci se bavili a my při nekonečné děkovačce ani nevěřili, že může přijít něco ještě lepšího.
Po představení jsme se sešli nahoře v místním divadelním klubu na rozbor. Pro letošní rok se v porotě spojilo mládí a zkušenosti a porota hodnotila ve složení Sylvie Vůjtková, František Skřípek a Josef Kettner. Po schodech do klubu jsme stoupali s mírnými obavami, co odborné oko řekne na naší „bulvární“ komedii.

Natěrač DS Vojan Desná Mladá haluz

Porotce Josef Kettner přiznal, že před začátkem byl mírně rozladěn, neboť po únavném divadelním maratonu neměl na komedii tohoto typu náladu a na představení se mu příliš nechtělo. To co ovšem dodal později, jsme nečekali nikdo z nás. Padala slova o svěží komedii, která měla šmrnc, vyzdvihnuté byly všechny tři herecké výkony. K názoru se přidali i dva zbylí porotci. Ti navíc přidali několik cenných rad a tipů, jak naši komedii ještě vyšperkovat. Po krásném rozboru plném vřelých slov jsme ještě plni euforie se skleničkou vína poklábosili s našimi přáteli z ostatních spolků jak jinak než o divadle.

Byl to vskutku povedený večer.

Natěrač DS Vojan Desná - Mladá haluz

Z Lomnické přehlídky jsme si odvezli několik krásných ocenění

• Čestné uznání Petře Tauchmanové za herecký výkon v roli Evy
• Cena Vlaďce Koďouskové za režii inscenace Natěrač
• Cena Lence Dvořákové za herecký výkon v roli Sandry
• Cena Lukáši Frydrychovi za herecký výkon (a nejlepší výkon přehlídky) v roli Kamila


Navíc jsme byli přímo nominováni na národní přehlídku Divadelní piknik Volyně 2020.

Natěrač DS Vojan Desná - Mladá haluz