V Josefově Dole je jaro i v červenci

Uprostřed horkého července (16. 7. – 18. 7. 2021) po několikerém odkládání, se v Josefově Dole v Jizerských horách konečně naplno rozjela krajská divadelní přehlídka venkovských ochotnických divadelních souborů JOSEFODOLSKÉ DIVADELNÍ JARO.

Z Desné máme „Josefáč“ co by kamenem dohodil, takže jsme nemohli s naším Natěračem chybět. Do tamního divadla se vracíme často a moc rádi.

V Josefově Dole je vždy záruka skvělého vnímavého publika. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Naši komedii jsme sehráli před téměř zaplněným sálem. Divákům v zábavě nepřekážely ani nasazené respirátory a divadlem se rozléhal smích již po několika prvních minutách. Před takovým publikem se hraje jedna báseň, herci se do svých rolí naplno vložili a podali maximální výkon.

Sami jsme představení zhodnotili jako velmi povedené, i když si představitelé hlavních rolí občas nastražili textovou past, ze které naštěstí uměli rychle vybruslit.


Po představení jsme rychle sbalili své „saky paky“ a pospíchali na rozbor.

Hodnotila nás porota ve složení Petra Richter Kohutová, Miroslav Král, Petr Hruška a Karel Vlček. Tajemníkem poroty byl Jaromír Kejzlar.

Všichni členové poroty se shodli na tom, že inscenace skvěle funguje jako celek. Dle hodnocení jsme se po celou dobu drželi žánru bulvární komedie, očistili jsme text od pomyslných vtipů, které stejně nefungují a vystavěli jsme mnoho hezkých a sehraných gagů.

Za úvahu by dle poroty stálo ujasnění některých motivací, míra nadsázky v určitých momentech a také umírněnější síla herecké energie. „Tyto drobné otázky a poznámky ovšem nic nemění na tom, že se jedná o inscenaci rozhodnutou, vyloženou a vystavěnou, která potěší spousty diváků.“, tak zní doslovný závěr recenze představení.

Po hodnocení poroty se pokračovalo volnou diskuzí na mnoho zajímavých divadelních i nedivadelních témat. Příjemné setkání divadelníků se na baru divadla v Josefově Dole protáhlo až do pozdních nočních hodin.V „Josefáči“ je zkrátka prima a my se o tom přesvědčili i tentokrát.

Z přehlídky jsme si odvezli i několik ocenění:

Čestné uznání Lence Dvořákové za herecký výkon v roli Sandry

Cena Vlaďce Koďouskové za režii inscenace Natěrač

Cena Lukáši Frydrychovi za herecký výkon v roli Kamila

Doporučení na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Za foto děkujeme Karlu Stuchlíkovi a Vendule Melíškové