Desnou ovládne Sněhová královna

sněhová krádlovna DS Vojan Desná Mladá haluz

Z historie nastudovaných her DS Vojan Desná – Mladá haluz se dá vyčíst jakási pravidelnost. Komedie střídají pohádky a pohádky zase komedie. Není až tak těžké uhodnout, co bude následovat po komedii Natěrač. Desenští ochotníci připravují pohádku Sněhová královna.

Text sice vychází z motivů H. Ch. Andersena, ale příběh je přeci jen o něco jemnější a konec šťastnější. To ovšem neznamená, že atmosféra nebude ledově chladná a děj více než napínavý. Gerda musí na cestě za Kajem potkat víly, loupežníky, havrana, sněhové vločky i samotnou Sněhovou královnu, které je nakloněn i Ďábel se svými skřety.

Skvělou zprávou pro desenské divadlo je, že do souboru přišli noví herci a inscenátoři se zápalem pro věc a s touhou dělat opravdové divadlo. Ke zkoušení pochopitelně patří i scéna, svícení, kostýmy, choreografie, hudba a písničky. To všechno vzniká postupně, teď ovšem pomaleji, než se původně zdálo. Okolnosti bohužel nedovolují zkoušet, ohlášená premiéra z listopadu musela být odložena na začátek roku 2021 jako součást Desenského předjaří. Na pohádku Sněhová královna se může těšit dětské publikum, i jeho dospělácký doprovod.

Konkrétní datum premiéry bude zveřejněno zde na webových stránkách, na facebookovém profilu v Desenských novinách i na plakátovacích plochách ve městě Desná.